"Українська біржа" - центр ліквідності ринку акцій і похідних інструментів в Україні.

Українська біржа – це перша в Україні біржа, яка зробила доступною торгівлю цінними паперами через інтернет приватним інвесторам.

До початку появи "Української біржі" у 2009 році, ні на одній з бірж не було системи гарантій виконання угод. Біржі представляли собою дошки оголошень і систему обміну повідомленнями. Для приватного інвестора при таких технологіях існували деякі складнощі пов'язані з додатковими тимчасовими і фінансовими витратами.

Все змінилося з початком роботи "Української біржі". Зараз приватному інвестору достатньо один раз відвідати брокера для оформлення необхідних документів та отримання доступу до торгів, і потім здійснювати операції, торгуючи через інтернет за допомогою систем інтернет-трейдингу.

У травні 2008 року найбільші учасники українського ринку цінних паперів підписали договір з "Фондовою біржею РТС" про створення в Києві нової біржі у формі відкритого акціонерного товариства. Така форма власності була вибрана для забезпечення з найперших днів максимальної прозорості корпоративного управління.

Основна мета заснування біржі - підвищення конкурентоспроможності фінансового ринку України та створення умов для залучення в економіку країни не тільки іноземного, але і внутрішнього капіталу.

26 березня 2009 на "Українській біржі" почалися торги цінними паперами. У травні 2010 року був запущений строковий ринок - торгівлі ф'ючерсами. А 2011 рік ознаменувався запуском нового інструменту - опціонів. Сьогодні для торгів на "Українській біржі" доступні такі інструменти:

  • Акції;
  • Облігації;
  • ОВДП;
  • інвестиційні сертифікати;
  • ф'ючерси;
  • опціони.

На сьогоднішній день Індекс UX розраховується на основі цін 15 акцій "блакитних фішок" України - акцій найбільших українських компаній, лідерів у своїх галузях.

Слід зазначити, що всі операції, які відбуваються на біржі, суворо регулюються державою.

В Україні фондовий ринок регулюється спеціальним органом Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР). ДКЦПФР видає ліцензії та регулює правила взаємодії між усіма учасниками фондового ринку країни. Так само вона здійснює державний контроль з випуску та обігу цінних паперів та їх похідних.

 

Контактна інформація

Гаряча лінія: 0 800 30 80 90 (безкоштовно по Україні)

Телефон:   +38 (044) 495-7474

Сайт: http://www.ux.ua

Факс: +38 (044) 495-7473

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса: 01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр "Горизонт", поверх 6